«Як парость виноградної лози
плекайте мову…»
Мову треба вчити,
Мову треба знати,
Бо вона священна
Як мир, труд і мати!
Протягом 3-11.11.2014 р. було сплановано і проведено навчально-виховну роботу щодо відзначення Тижня української писемності та мови. Членами ШМО надавалися консультації та велася роз`яснювальна робота класним керівникам, що сприяла підготовці та проведенню тематичних класних годин «Мови чарівний голос».
Заплановано та проведено ряд цікавих заходів. Традиційним є проведення конкурсу стінгазети між учнями 5-11 класів,
Вчителями української мови та літератури за напрямком активізації формування і розвитку вміння виразного художнього читання було проведено конкурс виразного читання на тему: «Мова - коштовний скарб народу». Переможцями стали: 8-А клас – Горват Кристофер, 9-Б клас - Орос Ніколетта, 11-Б - Орбан Юлій.
Під керівництвом Патай М.М., Копас І.А, за напрямком активізації формування і розвитку творчих здібностей шляхом впровадження у навчально-виховний процес креативних методів навчання, учні підготували та провели диспут «Чистота мови – чистота душі».
Вчителями – предметникам було проведено Конкурс знавців української мови ім. П. Яцика було проведено серед учнів 3-11 класів.
Кожного року року в рамках проведення Тижня української писемності та мови 10 листопада було відзначено День української писемності та мови на честь Преподобного Нестора Літописця. Виховання в учнів культури мови, поглиблення знань з історії писемності та мови, розвиток творчих здібностей є найголовнішим завданням учителів–словесників.
Учні 6-7 класів під керівництвом Куштанець О.Й., Балог М.М. підготували і провели усний журнал для середніх класів.
На відзначення Дня писемності у школі провелося свято «Як парость виноградні лози плекайте мову…». Учні мали добру нагоду згадати творців вітчизняної писемності, починаючи від Нестора Літописця, склали шану І. Котляревському, Т.Г.Шевченку, І.Я.Франку, Лесі Українці і тим людям, які плекали і відроджували нашу мову. У своїх виступах та виконанні пісень учні продемонстрували шанобливе ставлення до мови та високий рівень духовності. Діти продемонстрували фантазію, кмітливість, творчість, де відчувався дух патріотизму. Весь тиждень панувала атмосфера творчості, добра та любові до української мови.
|